Czy warto inwestować w lokale użytkowe?

Najem lokalu użytkowego wydaje się rozsądną inwestycją, jednak gdy dokładnie przyjrzymy się realiom tego rynku, sytuacja nie wygląda już tak różowo. Klienci szukają lokali stosunkowo małych i interesują ich wyłącznie niskie stawki najmu. Dla wynajmującego to mało komfortowa sytuacja, ponieważ… Czytaj więcej..

Stołeczny rynek mieszkaniowy

Pod względem wielkości podaży nowych mieszkań, Warszawa bije na głowę resztę kraju. Jednak osoby mieszkające w stolicy muszą pokonać wiele trudności, zanim uda się im przeprowadzić do wymarzonego domu. Najpoważniejszą barierą dla kupujących jest cena mieszkań. Warszawski rynek jest bardzo drogi,… Czytaj całość..

Rynek nieruchomości w sierpniu

W okresie wakacyjnym spadek sprzedaży nie jest niczym niezwykłym, bo ludzie są wtedy bardziej zainteresowani własnym urlopem niż szukaniem mieszkania. Wakacyjny zastój nie przyniósł więc jakichś istotnych zmian, nie licząc kilku wyjątków. Do nich zalicza się spadek o półtora procent ceny metra… Czytaj całość..

2013 rok na rynku mieszkaniowym

Branża mieszkaniowa roku 2013 z pewnością nie może nazwać przełomowym, ale sytuacja powoli zmienia się na lepsze. Tylko na trzech rynkach mieszkania potaniały (Łódź, Bydgoszcz, Olsztyn), w innych miastach poziom cen się podniósł. Rekordowe podwyżki zanotowano w Poznaniu, Krakowie i Toruniu. Spory… Czytaj całość..
Share