Najlepszy moment na zakup mieszkania

To najprawdopodobniej ostatni moment na korzystny zakup mieszkania. Wprawdzie wkład własny stał się obowiązkowy, ale wynosi na razie tylko pięć procent, do tego stopy procentowe wciąż są na atrakcyjnym poziomie. Nieruchomości jeszcze nie zdążyły podrożeć, jest więc szansa na cenową okazję. Te… Czytaj więcej..

Jak przeprowadzić oględziny mieszkania?

Od oględzin mieszkania zależy, czy zdecydujemy się na jego zakup. Poza pierwszym wrażeniem, nie można jednak zapominać o kwestiach technicznych, które będą decydować o tym, jak w kupionym mieszkaniu będzie się nam mieszkało. Przed oględzinami mieszkania warto zrobić sobie listę rzeczy, na które… Czytaj całość..

Co należy sprawdzić przed zakupem mieszkania?

Przed każdą transakcją dotyczącą kupna mieszkania należy dokładnie obejrzeć i sprawdzić nieruchomość, która ma zostać naszą własnością. Najlepsza pora na oględziny to dzień, bo w naturalnym świetle łatwiej dojrzeć wszelkie wady nieruchomości, jak pęknięcia na ścianach czy nierówne podłogi. Ocena… Czytaj całość..

Dlaczego mieszkania sprzedają się tak długo?

Średni czas sprzedaży mieszkania z drugiej ręki to od czterech do ośmiu miesięcy. Ale są i takie lokale, które sprzedają się dopiero po kilku latach obecności na rynku. Nie jest ich wiele i są to prawie zawsze mieszkania określonego typu, mało pożądane przez potencjalnych nabywców. Dość wolno… Czytaj całość..
Share