Ile kosztuje samodzielne mieszkanie?

Studenci nie zawsze wiążą swoją przyszłość z miastem akademickim, potrzebują więc tylko przejściowego lokum na czas nauki. Do wyboru jest akademik albo wynajęte mieszkanie i to właśnie z tego drugiego rozwiązania korzysta większość osób. Wynajęcie lokum to spory wydatek, więc nie każdy decyduje się… Czytaj więcej..

Nie warto zwlekać z zakupem mieszkania

Pierwsze półrocze to dobra pora na zakup nieruchomości z pomocą kredytu hipotecznego. Decyzji o zakupie mieszkania nie warto odkładać na później, bo o korzystne warunki będzie coraz trudniej. Schody zaczęły się już w tym roku – każdy kredytobiorca pożyczający pieniądze na mieszkanie musi wpłacić… Czytaj całość..

Przeglądy okresowe we wspólnocie mieszkaniowej

Każdy obiekt budowlany musi regularnie przechodzić kontrole, ten obowiązek dotyczy również nieruchomości mieszkalnych. Za przeprowadzenie kontroli odpowiada zarządca nieruchomości. Podczas kontroli sprawdza się stan techniczny budynku i jego otoczenie. Obowiązkowo kontroluje się instalacje gazowe,… Czytaj całość..

Może być trudniej o mieszkanie

W okresie mieszkaniowego boomu deweloperzy nie musieli nawet czekać do końca budowy ze sprzedażą swoich mieszkań. Lokale sprzedawały się już na samym początku budowy, a właściciele na przeprowadzkę do gotowego mieszkania musieli czekać nawet dwa lata. W tej chwili sprzedaż mieszkań na etapie dziury… Czytaj całość..
Share