Nieruchomości

Średnia cena metra kwadratowego warszawskiego mieszkania spadła o około 300 złotych. Ceny nieruchomości na rynku wtórnym obniżyły się także we Wrocławiu, Poznaniu i Łodzi.

Odnotowano też podwyżki. Ceny transakcyjne są dzisiaj wyższe niż w poprzednich kwartałach między innymi w Krakowie, Gdyni i Gdańsku. Podwyżki cen oscylują wokół 200 zł za m2. Rynek wtórny jest szansą dla wielu osób szukających względnie taniego mieszkania. Jednak z zakupami nie warto zwlekać, bo ceny nieruchomości są coraz stabilniejsze i nie należy się do końca roku spodziewać większych obniżek. W Warszawie średnia cena jednostkowa na rynku wtórnym wynosi obecnie około 6850 złotych.

Oczywiście, w takich dzielnicach jak Mokotów czy Śródmieście cena metra kwadratowego sięga nawet 11-13 tysięcy złotych, ale są też dzielnice, w których mieszkanie można kupić za niecałe sześć tysięcy zł/m2. W Poznaniu tanich mieszkań z drugiej ręki należy szukać w Starym Mieście, na Ratajach i Winogradach, gdzie stawki rzadko kiedy przekraczają 4500 zł/m2.

W Gdańsku najtańszą dzielnicą jest Orunia oraz Chełm. W Krakowie na mieszkanie trzeba wyłożyć około 5900 zł/m2, a ceny stale rosną. W najlepszych lokalizacjach za m2 płaci się około 7000 zł. We Wrocławiu średnia cena to 5100 zł/m2, ale na Starym mieście ceny są prawie dwukrotnie wyższe. Najtańsze wrocławskie dzielnice to Psie Pole, Nowy Dwór oraz Jagodno.

 
Share