Aktualności

Kiedy jest najlepszy moment na poznawanie świata? Bez wątpienia są to lata szkolne, kiedy cała energia młodzieży koncentruje się wokół zdobywania wiedzy, nie ma obowiązków związanych z dorosłością w postaci pracy, czy opieki nad rodziną, dlatego warto zafundować swoim dzieciom wspomnienia, które zostaną w ich pamięci na całe życie.

Żaden pokaz slajdów lub album z zabytkami, nie może się równać wycieczce do danego kraju. Na liście obowiązkowych państw do zwiedzenia w latach szkolnych, z całą pewnością figurują Włochy, które pozwolą uczestnikom przenieść się w czasie i doświadczyć zmieniającej się kultury europejskiej na przestrzeni 3000 lat. Zwiedzanie Watykanu pozwoli doświadczyć, dlaczego tak istotną rolę odgrywa w naszej kulturze tradycja chrześcijańska.

W programie wycieczki szkolnej do Włoch nie zabraknie też Florencji, Rzymu i Wenecji, obfitujących w kultowe zabytki, klimatyczne kawiarenki, romantyczne zakątki i zapierające dech w piersi widoki, które trzeba zobaczyć z bliska, a następnie sfotografować.

Włosi słyną z rodzin wielopokoleniowych, gdzie na szczycie rodziny stoi mamma, tam kobietom oddaje się niezwykły szacunek, a wartości rodzinne są na szczycie hierarchii. Włosi niemal nieustannie biesiadują, popołudniowa sjesta to dla nich świętość. Można też od nich nauczyć się cennego czerpania radości z chwili, zamiast traktowania pracy oraz zarobków jako priorytetu życiowego. Polacy mogą od Włochów nauczyć się luzu, zadowolenia i koncentracji na chwili obecnej.

Taką wycieczkę można zorganizować w ramach szkolnej edukacji, bo Włochy to obowiązkowy punkt programu licznych biur podróży. Dobrze zorganizowana wycieczka szkolna pełni ważną funkcję integracji uczniów, ale jest też cenną lekcją samodzielności, z dala od domu rodzinnego.

Szkolna wycieczka do Włoch może być początkiem pasji do nauki języka obcego lub zgłębiania tradycji i historii tego kraju, już po powrocie do domu. Taka nauka to czysta przyjemność i doświadczenie budujące pozytywne nastawienie do zdobywania wiedzy.

Share