Kobiety lepszymi kredytobiorcami?

Kobiety rzadziej są dłużnikami banków – tak wynika z danych Biura Informacji Kredytowej. Ogólnie rzecz biorąc, kobiety mniej chętnie zadłużają się w bankach w młodym wieku, na kredyty decydują się raczej wtedy, gdy ich sytuacja finansowa jest ustabilizowana. Inaczej niż mężczyźni, którzy chętnie… Czytaj więcej..

Kredyty hipoteczne w Europie

Jeszcze rok temu w Polsce udzielano jednych z najdroższych kredytów w Europie, ale dzięki obniżkom stóp procentowych udało się nam awansować w okolice połowy stawki. W poprzednim kwartale kredyt hipoteczny w Polsce miał oprocentowanie 4,4 % w skali roku, co jest wartością prawie o połowę niższą niż… Czytaj całość..

Dobre warunki tylko do końca roku

Specjaliści od rynku nieruchomości od kilku miesięcy zachęcają do kupna mieszkania argumentując, że już wkrótce o własne M nie będzie tak łatwo jak teraz. Dostępność kredytowa jest wysoka, bo stopy procentowe spadły z poziomu ponad pięć procent do około 2,7 proc. Wskutek tak dużej obniżki… Czytaj całość..

Nie warto zaciągać kredytów walutowych

Kredyty we frankach czy euro zaciąga się w Polsce ze względu na korzystne oprocentowanie. Libor, stawka charakteryzująca franka szwajcarskiego, wynosi niewiele ponad zero procent, wcześniej utrzymywała się na poziomie maksymalnie 0,5 procent. Euribor od ponad roku oscyluje wokół 0,2 procent. To… Czytaj całość..
Share