Największe rynki inwestycyjne

Po raz trzeci z rzędu Nowy Jork został uznany największym rynkiem inwestycyjnym na świecie. Wolumen nowojorskich transakcji powiększył się o 39 procent, do wartości ponad 49 miliardów dolarów. Drugi na liście jest Londyn, ze wzrostem rzędu 6 procent i…

Ziemia rolna niskiej jakości coraz szybciej drożeje

Ziemia rolna w drugim kwartale 2013 roku kosztowała średnio 24,3 tysiąca złotych za jeden hektar. W skali roku ziemia rolna podrożała o prawie dziewięć procent, a najszybciej na wartości zyskuje ziemia niższych kategorii. Dlaczego właśnie ona? Ziemię kupują najczęściej osoby chcące wybudować dom… Czytaj całość..

Polska przyciąga zagranicznych inwestorów

Europa Środkowo-Wschodnia to jeden z głównych regionów, w których obszar SSC rozwija się bardzo dynamicznie. Należy podkreślić, że inwestorzy przestali zwracać uwagę wyłącznie na niskie koszty, liczą się też inne czynniki, na przykład poziom wykształcenia pracowników. Polacy okazali się jednym z… Czytaj całość..

W Europie przybywa galerii handlowych

W stosunku do poprzedniego roku, ilość powierzchni handlowych w budowie zwiększyła się o połowę. Trzy czwarte rynku nowych powierzchni przypada na Europę Wschodnią, w szczególności na Rosję, Ukrainę oraz Turcję. Polska znalazła się tuż za podium. Podaż przekroczyła dziewięć milionów metrów… Czytaj całość..
Share