Szukamy domu za ćwierć miliona złotych

250 tysięcy złotych to suma, za którą możemy kupić dla siebie mieszkanie albo dom. Ale nie wszędzie. W największych miastach Polski za ćwierć miliona zł nabędziemy nieduże mieszkanie i raczej nie w samym centrum. Najtrudniej będzie oczywiście w Warszawie. 250…

Cechy energooszczędnego domu

Energooszczędny dom wyróżnia się pod względem izolacji oraz wymaga zastosowania specjalnych materiałów. Zapewnia on odzysk ciepła pod warunkiem, że projekt zostanie wykonany starannie. Energooszczędne budownictwo jest promowane jako bardziej przyjazne naturalnemu środowisku i zasobom portfela.… Czytaj całość..

W Polsce brakuje wysokich budynków

Najczęściej budowane przez deweloperów są domy trzypiętrowe – jedna trzecia nowej podaży. Na drugim miejscu są budynki czteropiętrowe. Wysokich wieżowców buduje się bardzo mało, w 2012 roku powstało tylko sześć takich projektów. Inwestorzy prywatni również budują niskie domy, bo wielokondygnacyjne… Czytaj całość..

Dom wolnostojący czy zabudowa szeregowa?

W aglomeracji warszawskiej przeważają domy wolnostojące, w samym mieście jest dokładnie odwrotnie – dominuje zabudowa szeregowa. Szeregowce stanowią 60 procent oferty na rynku warszawskim, poza Warszawą to już tylko jedna czwarta całej podaży. W stolicy najwięcej jest bliźniaków, jedna piąta to… Czytaj całość..
Share