Deweloperzy z dobrymi wynikami za sierpień

Sierpień jest kolejnym udanym miesiącem w branży mieszkaniowej. Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, w trakcie tego miesiąca deweloperzy uruchomili 6274 nowe inwestycje, co jest wartością najwyższą od jesieni 2011 roku. Spora jest też liczba nowych pozwoleń na budowę. W sierpniu wydano ich ponad… Czytaj więcej..

Oferta deweloperów coraz skromniejsza

W drugim kwartale ubiegłego roku oferta rynku pierwotnego była bogata jak rzadko kiedy. Firmy deweloperskie chciały wprowadzić na rynek jak najwięcej projektów by uniknąć nowych przepisów – był to okres, w którym wprowadzano w życie ustawę deweloperską. Po wejściu w życie nowych zasad, liczba… Czytaj całość..

Deweloperzy muszą zadbać o dobrą lokalizację

Jak można się było spodziewać, w ostatnim kwartale najlepiej sprzedawały się mieszkania deweloperskie w tych dzielnicach, które są znane z ożywionej działalności deweloperskiej. Tam, gdzie dużo się buduje, łatwiej jest znaleźć mieszkanie odpowiadające naszym potrzebom, zwykle też przy dużej podaży… Czytaj całość..

Wakacje dobre dla deweloperów

Kilka lat temu wakacje nie kojarzyły się deweloperom zbyt dobrze. Ludzie zajęci wakacyjnym wypoczynkiem nie interesowali się zakupem mieszkania albo odkładali to na jesień. Od pewnego czasu okres wakacyjny jest jednak dla rynku pierwotnego wyjątkowo udany. Biura sprzedaży nie świecą już pustkami, a… Czytaj całość..
Share